پارت آیتک در اصفهان

گروه تولیدی پارت آیتک از سال 1391 به منظور فعالیت در زمینه ساخت و تولید قطعات صنعتی در  استان اصفهان تاسیس گردید و راه پرفراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت صنعت در اصفهان و  کشور با همراهی مدیران و متخصصین مهندسی مکانیک پیموده است. همواره اهداف مدیران متعهد و همکاران متخصص ما بر شناخت نیازهای مشتریان و ارائه خدمات بهینه مبتنی بر پیشرفته ترین تکنولوژی­ های روز دنیا می­باشد.

این مجموعه شامل واحدهای طراحی فرآیندهای تولید، ساخت و کنترل کیفیت قطعات صنعتی، فروش و خدمات پس از فروش پرینترهای سه­ بعدی ، ارائه خدمات نمونه سازی سریع ، ساخت و ارائه خدمات اسکنرهای سه­ بعدی می­باشد.

ارائه محصولی با کیفیت بالا ، قیمت مناسب و در کوتاه­ترین زمان ممکن به نحوی که برآورد کننده خواست همشهریان عزیز اصفهانی باشد امری نیست که به طور اتفاقی حاصل گردد. دیدگاه بلند مدت در تحقیق، به روزرسانی دانش، استفاده از تکنولوژی­ های روز دنیا، تولید با کیفیت و پشتیبانی، از جمله نگرش راهبردی ما در کار است. نگرشی که به شهادت آنچه انجام گرفته است برای مجموعه صنعتی پارت آیتک تخصص و برای مشتريان آن رضايت را به همراه داشته است .

با توجه به رشته تخصصی مدیران این مجموعه ( کارشناس ارشد مکانیک گرایش ساخت و تولید  دانشگاه صنعتی اصفهان ) و کار بر روی پرینترهای سه بعدی از سال 1389 به عنوان تز کارشناسی ارشد و راه اندازی اولین لابراتوار تخصصی پرینتر سه بعدی اصفهان در سال 1390 در دانشگاه صنعتی اصفهان ، این مجموعه کار خود را با ورود پرینترهای سه بعدی  به صنعت و استفاده از این تکنولوژی روز دنیا نمود.

این مجموعه در حال حاضر در طیف وسیعی از قطعات از انواع پرینترها استفاده می­نماید.  چه قطعاتی که پیش از مرحله تولید و ساخت قالب نیاز به ارائه مدل اولیه از قطعه است و همچین مواردی که به دلیل تعداد کم قطعات مورد نیاز و از طرفی هزینه بالای ساخت قطعه با روش­های دیگر ( مانند ساخت قالب و یا ماشین­ کاری و … )، قطعات مورد نیاز با پرینترهای سه­ بعدی ایجاد می­شود. مهمترین طیف استفاده از پرینترهای سه­ بعدی در مدل­های ریخته­ گری است.

این مجموعه آمادگی ساخت مدل­ های ریخته­ گری با دقت بالا و کیفیت بسیار بالا و قیمت قابل رقابت با مدل­ های مرسوم بازار مانند مدل­ های چوبی، آلومینیومی و صفحه­ ای و … را دارا می­باشد. همچنین این مجموعه برای اولین بار در ایران در سال 1394 با همکاری شرکت TIM و استفاده از پرینترهای تمام رنگی که قابلیت پرینتر با 6 میلیون رنگ را دارد وارد عرصه مجسمه­ سازی و ماکت سازی حرفه ­ای شد.

با عنایت به گسترش وسیع و سریع استفاده از پرینترهای سه­ بعدی و توجه به این امر که اصفهان عرصه پیشتازی صنعت و هنر در ایران است  توجه مدیران این مجموعه به بومی سازی و ساخت پرینترها در داخل کشور با بهره ­گیری از تکنولوژی روز و توجه خاص به نیازهای مشتری و الهام از پرینترهای مطرح دنیا همچون Ultimaker و Makerbot و …. شروع به طراحی بومی و ساخت پرینترهای دسکتاپ و صنعتی نموده به نحوی که علاوه بر دارا بودن کیفت قابل قبول از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار باشد.

با توجه به ماهیت مجموعه و اشراف کامل بر روی تکنولوژی پرینترهای سه بعدی، این مجموعه آماده ی ارائه خدمات تخصصی پرینترهای سه بعدی چه در زمینه فروش و خدمات پس از فروش پرینترهای سه بعدی و چه در زمینه ارائه خدمات پرینترها را به­ طور کاملا تخصصی و به خصوص برای هم استانی­ های عزیز دارا می­باشد.

استفاده از تکنولوژی اسکن سه بعدی در تهیه فایل های سه بعدی چه در زمینه­ های صنعتی و چه زمینه­ های متفرقه مانند ماکت­ سازی و مجسمه سازی بسیار اهمیت دارد. با توجه به ورود پارت آیتک به شاخه ساخت تندیس­ های اشخاص به صورت رنگی، به طور کاملا جدی و علمی به مبحث اسکنرهای سه ­بعدی وارد گردیده تا با بهره گیری از تکنولوژی­ های روز دنیا زمینه برآورده کردن نیازهای مشتریان خورد را ایجاد نماید و در این زمینه می­توان به افتخار همکاری با استاد ارجمند جناب آقای محمدرضا مکارمی ( از اساتید بزرگ و برجسته ایران و اصفهان در زمینه ماکت­ سازی و مجسمه ­سازی ) در زمینه اسکن مدل­ ها برای ساخت تندیس­ های موجود در شهر زیبای اصفهان اشاره نموده.