اخبار و مقالات

فیلامنت قطر 3 میلی متر یا 1.75 میلی متر؟

مقایسه فیلامنت قطر 3.0 و قطر 1.75
بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

فيلامنت ابریشمی مجیک ایسان سبز آبی / Filament eSUN ePLA-SILK Magic - Green blue

1,441,000 تومان1,441,000 تومانمشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

تغییر قطر فیلامنت ایده ای کاربردی بود ؟

در ابتدای پیدایش صنعت پرینتر های سه بعدی قطر فیلامنت ها اغلب 3.0 میلی متر بود ولی با گذشت زمان فیلامنت ها به قطر 1.75میلی متر تبدیل شدند. ولی آیا این یک ایده خوب و کاربردی بود؟ امروزه اگر قصد خرید فیلامنت برای پرینتر سه بعدی داشته باشید معمولا دو گزینه برای اندازه فیلامنت پیدا می کنید: قطر 3.00 یا  قطر 1.75 میلی متر که در اینجا نگاه مختصری به این دو نوع اندازه خواهیم داشت.

هنگامی که پرینترهای سه بعدی اولین بار ظاهر شدند، بزرگترین مشکل یافتن حلقه های پلاستیکی به عنوان منبع برای استفاده در آنها بود. در آن زمان،فیلامنت های پلاستیکی مورد استفاده در جوشکاری، یکی از محصولات موجود بود که بیشتر مطابقت را با نیازهای فنی پرینت سه بعدی برای چاپ سه بعدی دارا بود.

بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

فيلامنت ابریشمی مجیک ایسان قرمز آبی / Filament eSUN ePLA-SILK Magic - Red blue

1,441,000 تومان1,441,000 تومانمشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

مقایسه فیلامنت قطر 3.0 میلیمتر و قطر 1.75 میلیمتری

فیلامنت قطر 3.0 میلیمتر

 از آنجا که این فیلامنت به خوبی در دسترس بود مورد استفاده قرار می گرفت که عموماً در اندازه قطر 3.0 میلیمتر عرضه می شدند. تا چندین سال بسیاری از پرینترهای سه بعدی تنها از این نوع فیلامنت های پلاستیکی استفاده می کردند. اما پس از چند سال ما شاهد ظهور فیلامنت های قطر 1.75 میلی متری بودیم که مزایای بیشتری نسبت به فیلامنت قطر  3.00 میلی متر از خود نشان می دادند.

قطر  بزرگتر فیلامنت به وضوح مستحکمتر از قطر کمتر آن است و این بدان معناست که اگر فیلامنت تحت فشار قرار گیرد، بسیار تحت تاثیر قرار می گیرد. این مسئله به ویژه در هنگام رسیدن به انتهای یک قرقره در زمانی که فیلامنت از نوع قوی تر بود، کاملا قابل لمس بود.

فیلامنت قطر 1.75 میلیمتر

در همین راستا و با ظهور فیلامنت های  1.75 میلیمتری ، قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالاتر رفت و بنابراین امکان اینکه بتوان آنها را دور تا دور  لوله های منحنی و قرقره در حین اکسترودر پیچاند، فراهم گردید تحقیقات صورت گرفته روی قطعات پرینت سه بعدی نشان داده بهتر است برای تولید قطعات دقیق تر با اندازه نازل کوچک از فیلامنت های 1.75 استفاده نمود.

امروزه در صنعت فیلامنت 1.75 میلی متر بسیار مورد توجه می باشد و تقریبا هر پرینتر جدید سه بعدی دارای قابلیت کار با فیلامنت 1.75 میلی متر است.

محصول پیشنهادی : جهت مشاهده محصولات فروش اسکنر سه بعدی کلیک کنید.

محبوبیت فیلامنت قطر 3.0 میلیمتر و قطر 1.75 میلیمتری

اگر برای خرید یک پرینتر شخصی پرطرفدار به اینترنت سری بزنیم می توان مشاهده نمود که نام تجاری که بیشتر مورد توجه  قرار می گیرند و طرفدار دارند عبارتند از Ultimaker 2، LulzBot TAZ 5 و Zortrax M200.  که همگی بیشترین بازار فروش را به خود اختصاص داده اند. حال نکته جالب در اینجا این است که ، با نگاه دقیق میفهمیم همه این پرینترهای محبوب سه بعدی از فیلامنت 1.75 میلیمتری استفاده نمی کنند و فیلامنت اغلب آنها 3.0 میلی متر است. این کمپانی ها هنوز هم از قطر بیشتر فیلامنت بهره می برند.

5/5 - (3 امتیاز)
بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.