اخبار و مقالات, تازه های دنیای سه بعدی

پرتاب توپ هایلی داوسون با دست سه بعدی!

ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی

در مقاله ی کاربرد پرینتر سه بعدی در پزشکی توضیح دادیم که پرینتر چگونه به کمک انسان ها آمده است هایلی داوسون با یک بیماری مادرزادی نادر به نام سندروم لهستان متولد شده است و تنها دو انگشت در دست راستش دارد. هایلی داوسون هفت ساله که طرفدار سر سخت ورزش بیس بال هست با کمک دست مصنوعی چاپ سه بعدی شده توسط تیم تحقیقاتی دانشگاه نوادا، در دو بازی لیگ World Series با پرتاب توب همه را شگفت زده کرد.

تفاوت پروتز معمولی با ساخت اجزا بدن پرینت شده

ساخت دست مصنوعی با پرنت سه بعدی

ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی با صرفه اقتصادی نسبت به پرتز

هزینه بالای 25000 دلاری پروتز های معمولی از عهده پرداخت بسیاری از نیازمندان خارج است که این باعث نگاه متفاوت و آزمایش شیوه پرینت سه بعدی برای رفع نیاز این دسته از افراد توسط تیم های تحقیقاتی گردیده است. با استفاده از یک پرینتر سه بعدی برای ایجاد دست و یا بازوهای سفارشی سه بعدی پرینت شده، به طور قابل توجهی هزینه تولید کاهش می یابد و هزینه بسیار کمتری به نیازمندان تحمیل می نماید.

رئیس بخش مهندسی مکانیک دانشگاه نوادا می گوید: ” تولید مواد افزودنی ممکن است به ارائه دستگاه های مصنوعی ارزان قیمت برای کودکان مانند هایلی کمک کند.” اکنون ما می توانیم چند اندازه گیری از یک دست بچه را انجام دهیم، با استفاده از اندازه ها از طریق ابزار طراحی مدل 37 CAD را تولید می کنیم، و تنها در عرض 24 ساعت بعد قطعات را آماده می کنیم” وی افزود این زیبایی پرینت سه بعدی است : “این قضیه فقط چاپ سه بعدی موشک یا داشبورد اتومبیل نیست. این پیشرفت بسیار مهم برای بهبود زندگی استفاده می شود”.

آینده پروتز چگونه خواهد بود ؟

به نظر می رسد که آینده پروتز های معمولی با چاپ سه بعدی بوسیله پرینترهای سه بعدی است. هر چند در حال حاضر شرکت های پروتز ممکن است تمایلی به پیشرفت این صنعت در زمینه سه بعدی نداشته باشند  ولی با گذر زمان آنها نیز به این روش های جایگزین برای ایجاد پروتزهایی که دارند متوصل خواهند گردید.

محتوای پیشنهادی : جهت خرید پرینتر سه بعدی کلیک کنید.

ساخت دست ساخته شده با پرینتر سه بعدی برای کودک هفت ساله

ساخت دست ساخته شده با پرینتر سه بعدی برای کودک هفت ساله در مسابقه پرتاب توپ

نمایش پرتاب توپ با دست پرینت سه بعدی هایلی داوسون

سخن آخر

مجموعه پارت آیتک ارائه دهنده انواع پرینتر ها و اسکنرهای سه بعدی  و فیلامنت و قطعات و لوازم جانبی و… می باشد در بالا به ساخت دست مصنوعی با پرینتر سه بعدی برای یک دختر 7 ساله اشاره کردیم همانطور که دریافتید پروتز به علت هزینه ی زیادی که دارد برای همه ی افراد امکان پذیر نیست ولی پرینتر سه بعدی هزینه ی پایین تری دارد برای دریافت قیمت و خرید آن ها با مشاوران مجموعه پارت آیتک در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.