اخبار و مقالات

10 سایت دانلود مدل سه بعدی رایگان و پولی

معرفی سایت دانلود مدل سه بعدی

رایج ترین فرمت های فایل چاپ سه بعدی فایل های STLهستند. می توانید این فایل های STL را در نرم افزارهای سه بعدی مانند Solidworks یا 3D Max طراحی کنید و از آنها برای پرینت سه بعدی استفاده کنید. همچنین میتوانید از سایت دانلود مدل سه بعدی که در اینترنت وجود دارند و شامل هزاران این نوع فایل ها هستند استفاده کنید این طرح ها انواع مختلفی دارند که به دسته های مختلفی از جمله جواهرات تا دوچرخه تقسیم میشونددر ادامه به سایت دانلود فایل STL اشاره میکنیم :

بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

فیلامنت PLA قطر 1.75

مشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

10 سایت دانلود مدل سه بعدی

در اینجا به 10 سایت دانلود مدل سه بعدی اشاره میکنیم و در ادامه هر کدام را به صورت مجزا توضیح میدهیم برخی از این سایت ها رایگان و برخی غیر رایگان است.

 1. Thingiverse
 2. Cults
 3. YouMagine
 4. Pinshape
 5. MyMiniFactory
 6. TurboSquid
 7. XYZ Printing
 8. CGTrader
 9. GrabCAD
 10. 3Dagogo

۱- Thingiverse

 • نوع فایل‌ها: رایگان
 • حجم آرشیو : ۵ ستاره

یک وب سایت عالی برای دانلود فایل سه بعدی اس تی ال ، سایت Thingiverse که خودش یکی از تولید کنندگان پرینتر سه بعدی نیز میباشد این وب سایت امکان اشتراک گذاری یا دانلود رایگان فایل های قابل چاپ سه بعدی را به کاربر می دهد  Thingiverse در سال 2008 شروع به کار کرد و در سال 2015 تعداد فایل های آپلود شده توسط کاربران به یک میلیون و دانلود به 200 میلیون دانلود رسید که نشان از محبوبیت بالای آن در بین کاربران دارد. تمامی فایل ها را می توان به صورت **رایگان** در Thingiverse دانلود کرد.

با استفاده از قسمت جستجوی وب سایت می توانیم فایل مورد نیاز را جستجو کرده و پس از انتخاب طرح مورد نظر بدون ثبت نام در وب سایت آن را دانلود کنیم. (برای اشتراک گذاری طرح فقط باید ثبت نام کنید)

»»»» محتوای پیشنهادی : فیلامنت مواد اولیه پرینتر است اگر قصد خرید فیلامنت دارید کلیک کنید.

Thingiverse سایت دانلود مدل سه بعدی رایگان

Thingiverse سایت دانلود مدل سه بعدی رایگان

۲- Cults

 • نوع فایل‌ها: رایگان و پولی
 • حجم آرشیو : ۴ ستاره

یکی دیگر از سایت دانلود مدل سه بعدی ، cults  است این وب سایت یکی از محبوب ترین وب سایت ها در بازار سه بعدی فرانسه است. اساساً Cults یک بستری است که طراحان هم فایل های STL رایگان و هم فایل های با کیفیت بالا و مقرون به صرفه را به اشتراک می گذارند. برای دانلود فایل سه بعدی باید در سایت ثبت نام کرد. این سایت دارای یک انجمن است که در آن افراد می توانند راجع به علایق خود در این زمینه با هم بحث کنند و اینکه با طراحان نیز ارتباط برقرار کنند.

سایت دانلود مدل سه بعدی Cults

سایت دانلود مدل سه بعدی Cults

۳-YouMagine

 • نوع فایل‌ها: رایگان
 • حجم آرشیو : ۳ ستاره

وب سایت YouMagine متعلق به Ultimaker است و در سال 2013 راه اندازی شد.این وب سایت به طراحان اجازه می دهد تا طرح های خود را به اشتراک بگذارند. شما میتوانید طرح های آپلود شده را در صفحه ی اول سایت مشاهده کنید و همچنین یک ویزگی مثبتی که دارد این است که شما میتوانید دانلود رایگان مدل سه بعدی و بدون ثبت نام در سایت انجام دهید.

درست است که بیشتر فایل های آپلود شده در این سایت با کیفیت هستند اما در مقایسه یا سایت Thingiverse میتوان گفت تنوع کمتری دارد اما ممکن است شما طرح مورد علاقه خود را در سایت YouMagine پیدا کنید ، این سلیقه ای است !

»»»» محتوای پیشنهادی : برای خرید اسکنر سه بعدی کلیک کنید.

سایت دانلود طرح سه بعدی stl با سایت youmagine

سایت دانلود طرح سه بعدی stl با سایت youmagine

۴- Pinshape

 • نوع فایل‌ها: رایگان و پولی
 • حجم آرشیو : ۴ ستاره
وب سایت Pinshape یکی دیگر سایت دانلود مدل سه بعدی است که با گردهمایی 55 هزار طراح و سازنده تشکیل شده است. در سایت Pinshape طراحان ، فایل های خود را به صورت رایگان و یا با دریافت هزینه در این سایت به اشتراک میگذارند کیفیت فایل های سه بعدی در این سایت بالا است اما برای دانلود طرح باید در سایت ثبت نام کنید این سایت فایل های خود را به اسباب بازی ها و بازی ها، مینیاتورها، لوازم خانگی، جواهرات و مد، وسایل، هنر و شخصیت ها تقسیم می شود.
»»»» محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر راجع به فیلامنت pla کلیک کنید.
سایت دانلود مدل سه بعدی Pinshape

سایت دانلود مدل سه بعدی Pinshape

۵-MyMiniFactory

 • نوع فایل‌ها: رایگان و پولی
 • حجم آرشیو : ۴ ستاره

MyMiniFactory توسط وب سایت iMakr، که فروشگاه آنلاین پرینترهای سه بعدی و لوازم جانبی نگهداری می شود و ” تنها وب سایتی است که تمام فایل های STL را در وب سایت خود تضمین می کند”، بنابراین اعضای سایت تمام فایل های بارگذاری شده را بررسی و انتخاب می کند. این وب سایت دارای بیش از 50000 فایل STL است که در زمینه های مختلفی موجود است. همچنین MyMiniFactory خدماتی را ارائه می دهد که در صورت در دسترس نبودن نوع فایل مورد نظر می توانید از یک سازنده حرفه ای طرح درخواست کنید. دانلود فایل سه بعدی stl را می توان در این سایت به صورت رایگان و هزینه ای انجام دهید و دقت کنید برای دانلود نیازی به ثبت نام نیست.

»»»» محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر راجع به ماژول لیزر 80 وات کلیک کنید.

myminifactory سایت دانلود مدل سه بعدی

myminifactory سایت دانلود مدل سه بعدی

۶- TurboSquid

 • نوع فایل‌ها: رایگان و پولی
 • حجم آرشیو : ۴ ستاره

ی کی از قدیمی‌ترین سایت دانلود مدل سه بعدی سایت TurboSquid است ی که دارای آرشیوی عظیمی از طرح‌های سه‌بعدی رایگان و پولی است. در این سایت می‌توان علاوه بر فایل‌های سه‌بعدی آماده برای پرینت سه‌بعدی، طرح‌های سه‌بعدی مناسب برای واقعیت مجازی(VR) و واقعیت افزوده(AR) را نیز پیدا کرد. از ضعف‌های این سایت می‌توان به محدودیت فایل‌های STL و OBJ رایگان اشاره کرد. هرچند به خاطر ابزارهای خوب این سایت برای فیلتر فایل‌ها دیدن طرح‌ها و دانلود رایگان فایل STL در را از دست ندهید.

سایت دانلود مدل سه بعدی TurboSquid

سایت دانلود مدل سه بعدی TurboSquid

7. XYZ Printing

 • نوع فایل‌ها: رایگان و پولی
 • حجم آرشیو : ۲ ستاره

یکی دیگر از سایت دانلود مدل سه بعدی ، این وب سایت است . شرکت تایوانی XYZ Printing یک گالری سه بعدی اختصاصی برای دانلود رایگان فایل های STL و OBJ (مدل های چاپگر سه بعدی رنگی) دارد. برای دسترسی به مدل های سه بعدی ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید. تعداد فایلهای موجود در این سایت حدود 10000 مورد است، اما بسیاری از آنها فقط یک عکس از کالای مورد نظر دارند، بنابراین به نظر نمی رسد چاپ شده باشند. با این حال،همین که آنها بخش های جداگانه ای هم برای Stereolithography : SLA و هم برای اکسترودر دوگانه یا چاپگرهای رنگی دارد، دلگرم کننده است.

»»»» محتوای پیشنهادی : برای اطلاعات بیشتر راجع به فیلامنت abs کلیک کنید.

سایت دانلود مدل سه بعدی

سایت دانلود مدل سه بعدی

8-CGTrader

 • نوع فایل‌ها: رایگان و پولی
 • حجم آرشیو : ۴ ستاره

وب سایت CGTrader سایت دانلود مدل سه بعدی به صورت رایگان و غیر رایگان است که تا کنون بیش از 700 هزار مدل از این وب سایت قابل دانلود است که کیفیت خوبی دارند. همچنین. برای دانلود فایل ها باید ثبت نام کنید دسته بندی فایل ها در این سایت باعث شده شما به خوبی بتوانبد فایل سه بعدی مد نظر خود را پیدا کنید. CG Trader در زمینه جواهرات بسیار خوب عمل کرده و برخی از مدل ها به غیر از STL دارای فرمت های دیگر مانند OBJ ، MAX ،  FBX، MA ، ۳DS و… نیز می باشند. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری راجع به قلم سه بعدی داشته باشید کلیک کنید.

سایت دانلود مدل سه بعدی CGTrader

سایت دانلود مدل سه بعدی CGTrader

9-GrabCAD

 • نوع فایل‌ها: رایگان
 • حجم آرشیو : ۲ ستاره
GrabCAD وب سایتی است که به مهندسان مکانیک کمک می کند تا محصولات را سریع بسازند. این سایت را می توان نسخه مهندسی سایت Thingiverse دانست. یکی از بهترین ویژگی های سایت، کتابخانه بزرگ مدل های سه بعدی قابل دانلود رایگان برای چاپگرها است که توسط بیش از یک میلیون مهندس در قالب های STL و سایر فرمت ها ایجاد شده است.
GrabCAD سایت دانلود فایل سه بعدی

GrabCAD سایت دانلود فایل سه بعدی

10- 3Dagogo

 • نوع فایل‌ها: رایگان
 • حجم آرشیو : ۲ ستاره

این وبسایت توسط مجموعه‌ای از هکرهای کالیفرنیایی ساخته شده و در حقیقت یک سایت دانلود مدل سه بعدی است که  به کاربران اجازه ی خرید و فروش مدل‌های آماده‌ی پرینت سه‌بعدی را میدهد. همچنین کاربران می‌توانند به دانلود رایگان فایل STL بسیاری از مدل‌ها بپردازند. مدل هایی که در این سایت موجود است آزمایش شده است و شما میتوانید تصویر از پرینت شده ی همان فایل را ببینید.

3Dagogo دانلود فایل سه بعدی

3Dagogo دانلود فایل سه بعدی

سخن آخر

در بالا به سایت دانلود مدل سه بعدی اشاره کردیم اگر شما بخواهید میتوانید فایل های سه بعدی را دانلود کنید از طرفی مجموعه ما نیز میتواند کار طراحی سه بعدی را برای شما انجام دهد.

امتیاز بدهید
بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.