اخبار و مقالات

۱۰ نرم افزار پرینتر سه بعدی

بهترین نرم افزار طراحی سه بعدی

اگر به تازکی مشغول کار با نرم افزار پرینتر سه بعدی شده اید و میخواهید فایل های آن را طراحی کنید ما در ادامه شما را با بهترین برنامه طراحی سه بعدی کامپیوتر آشنا میکنیم. در زیر به صورت کلی به لیستی از نرم افزار های طراحی سه بعدی اشاره میکنیم و در ادامه به توضیحات بیشتر راجع به آن ها میپردازیم اکه برخی از آن ها نرم افزار طراحی سه بعدی مبتدی و برخی حرفه ای خستند اگر شما با نرم افزاری آشنایی دارید که در لیست زیر موجود نیست در قسمت دیدگاه ها به ما اطلاع دهید :

بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

پرینتر سه بعدی Ender 3 Max Neo کریلیتی / Creality Ender-3 Max Neo 3D printer

28,340,000 تومان28,340,000 تومانمشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

بهترین نمونه های نرم افزار پرینتر سه بعدی

نرم افزار عملکرد سطح مهارت سیستم عامل مورد نیاز
TinkerCAD 3D Design, CAD مبتدی Web Browser
3D Slash 3D Design, CAD مبتدی PC, Mac, Linux, Web Browser
Sculptris 3D Design, CAD مبتدی PC, Mac
SketchUp 3D Design, CAD متوسط PC, Mac, Linux
Fusion 360 3D Design, CAD متوسط PC, Mac
FreeCAD 3D Design, CAD متوسط PC, Mac, Linux
Blender 3D Design, CAD حرفه ای PC, Mac, Linux
Onshape 3D Design, CAD حرفه ای Web Browser
Netfabb Slicer, STL Checker, STL Repair متوسط PC, Mac, Linux
3D-Tool Free Viewer STL Viewer, STL Checker متوسط PC
MakePrintable STL Checker, STL Repair متوسط Web Browser
MeshLab STL Editor, STL Repair حرفه ای PC, Mac, Linux
Meshmixer STL Checker, STL Repair, STL Editor حرفه ای PC, Mac
Cura Slicer, 3D Printer Host مبتدی PC, Mac, Linux
CraftWare Slicer, 3D Printer Host مبتدی PC, Mac
KISSlicer Slicer مبتدی PC, Mac, Linux, Raspberry Pie
MatterControl Slicer, 3D Printer Host مبتدی PC, Mac, Linux
Repetier Slicer, 3D Printer Host متوسط PC, Mac, Linux
Slic3r Slicer حرفه ای PC, Mac, Linux
OctoPrint 3D Printer Host حرفه ای PC, Mac, Linux

یکی از نرم افزار های طراحی سه بعدی ۳D Slash است ، شما میتوانید مدل سه بعدی را با یک مکعب ساده شروع کنید میتوانید با یک مکعب بزرگ شروع کنید و و بعد مکعب های کوچک را با استفاده از ابزار هایی مقثل چکش و مته از بین ببرید یا با یک فضای کاری خالی شروع کنید و با اضافه کردن مکعب یا شکل های دیگر ، مدل خود را بسازید.

بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

پرینتر سه بعدی Ender3 V2 Neo کریلیتی / Creality Ender-3 v2 Neo 3D printer

21,789,100 تومان21,789,100 تومانمشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

نرم افزار پرینتر سه بعدی ۳D Slash

با استفاده از این نرم افزار میتوان لوگو و متن های سه بعدی را نیز طراحی کرد شما میتوانید طرح لوگو و یا متن مورد نظر خود را وارد کرده و متن سه بعدی دریافت کنید. کار با نرم افزار ۳D Slash بسیار آسان است و برای افراد در هر سنی مناسب است. در حقیقت ، ۳D Slash یک نرم افزار فوق العاده برای شروع کار است.

لینک دانلود : ۳D Slash

نرم افزار طراحی سه بعدی ۱۳D Slash

نرم افزار طراحی سه بعدی ۳D Slash

نرم افزار طراحی سه بعدی SketchUp

نرم افزار طراحی سه بعدی ساده : یکی از نرم افزار طراحی پرینتر سه بعدی ایده آل برای طراحی مدل های پیچیده SketchUp است برای مبتدیان با رابط کاربری، کاربر پسند است. 3D Warehouse در این نرم افزار یک کتابخانه عظیم از الگوهای سه بعدی است که توسط کاربران بارگذاری می شود.

می توانید یکی از آن ها را انتخاب کرده و آن را در SketchUp خود اضافه کنید ، پس اگر به دنبال ساده ترین روش برای طراحی سه بعدی میگردید استفاده از این نرم افزار را به شما پیشنهاد میدهیم. این نرم افزار آموزش های رایگان را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند تا خود به یک مهندس طراحی پیشرفته تبدیل شوید.

لینک دانلود : SketchUp

نرم افزار طراحی فایل سه بعدی

نرم افزار طراحی فایل سه بعدی

نرم افزار طراحی سه بعدی Sculptris

نرم افزار Sculptris یکی از برنامه طراحی برای پرینتر سه بعدی رایگان و مجازی برای طراحی سه بعدی مجسمه سازی به وسیله رس است. برای افرادی که میخواهند مجسمه سازی سه بعدی راه اندازی کنند یک گزینه ی مناسب است.

اگر قصد چاپ کردن شخصیت هایی طنز دارید این برنامه طراحی پرینتر سه بعدی یک گزینه ی مناسب برای شماست و میتوان آن را به عنوان قدرتمندترین ، نرم افزار انعطاف پذیر مدل سازی سه بعدی در بخش صنعتی توصیف کرد. دانلود نرم افزار طراحی سه بعدی خانه برای کامپیوتر

لینک دانلود : Sculptris

نرم افزار فایل سه بعدی Sculptris

نرم افزار فایل سه بعدی

نرم افزار طراحی سه بعدی TinkerCAD

اگر جزو افراد مبتدی هستید و به دنبال ک ابزار آسان برای شروع کار هستید میتوانید از این نرم افزار استفاده کنید. با استفاده از نرم افزار TinkerCAD میتوانید از اشکال از پیش تعریف شده در آن استفاده کنید بنابراین می توانید مدل های خود را فقط با کشیدن و رها کردن و تنظیم طول ، ارتفاع و عرض ایجاد کنید. ین نرم افزار در مقایسه با FreeCAD و SketchUp از ویژگی های کمتری برخوردار است ، اما بسیاری از کاربران پس از کسب تخصص جزئی در این زمینه از نرم افزار سطح بالاتری استفاده می کنند.

لینک دانلود : نرم افزار  TinkerCAD

نرم افزار طراحی بعدی TinkerCAD

نرم افزار طراحی بعدی TinkerCAD

نرم افزار طراحی سه بعدی FreeCAD

یک نرم افزار عالی برای مهندسان مکانیک تازه وارد این نرم افزار است که یک مدل سازنده پارامتری با هدف کلی طراحی کد سه بعدی و منبع باز و یک نرم افزار مدل سازی اطلاعات ساختمان است. این برنامه می تواند به صورت تعاملی استفاده شود و قابلیت های آن با استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون قابل دسترسی و گسترش است.

لینک دانلود:  FreeCAD

نرم افزار طراحی سه بعدی برای قطعات مکانیکی

نرم افزار طراحی سه بعدی برای قطعات مکانیکی

نرم افزار طراحی سه بعدی Blender

یادگیری این نرم افزار که یکی از نرم افزار طراحی برای پرینتر سه بعدی در ابتدا کمی مشکل است  این نرم افزار برای مبتدیان و حرفه ای ها که نیاز به چاپ یا نرم افزار مدل سازی دارند مناسب است. این نرم افزار بسیار مفید است و آموزش های بسیاری دارد.  این نرم افزار open source است و برنامه نویسان میتوانند ویژگی های جدیدی را برای قدرتمندتر شدن به آن اضافه کنند.

لینک دانلود:  Blender 

نرم افزار طراحی فایل سه بعدی اپن سورسBlender

نرم افزار طراحی فایل سه بعدی اپن سورسBlender

نرم افزار طراحی سه بعدی Fusion 360

Fusion 360 یک ابزار برنامه CAD است که توسط Autodesk ساخته شده است. این نرم افزار میتوانید قطعات ساخته شده را شبیه سازی کند. Fusion 360 با ارائه ویژگی های تعاملی پیشرفته ، خود را از دیگر نرم افزارهای چاپ سه بعدی متمایز می کند. همچنین از اشتراک گذاری فایل از طریق ابر پشتیبانی می کند ، همچنین گزینه انتخاب نسخه ها را نیز دارد ، و فایلهای مشترک CAD را می توان “وارد” و “صادر” کرد.

لینک دانلود:  Fusion 360

نرم افزار طراحی سه بعدیFusion 360

نرم افزار طراحی سه بعدیFusion 360

نرم افزار طراحی سه بعدی Vectary

یکی دیگر از نرم افزارهای مدلسازی سه بعدی ، Vectary که ابزارهای بسیار قدرتمندی دارند و با افراد و هنرمندان اجازه میدهد تا ایده های خود را ارائه دهند Vectary با رابط کاربری کاربرپسند خود، امکان استفاده آسان برای همه کاربران را فراهم می‌کند. حتی افرادی که تازه کار هستند، میتوانند مدل های خود را ایجاد و ویرایش کنند. نرم افزار Vectary به کاربران امکان همکاری و تبادل اطلاعات به صورت real-time را می‌دهد. و این میتواند برای تیم هایی که روی یک پروژه کار میکنند بسیار حائز اهمیت باشد.

نرم اقزار مدل سازری سه بعدی مناسب برای مبتدیان

نرم اقزار مدل سازی سه بعدی مناسب برای مبتدیان

بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

پرینتر سه بعدی Ender 3 Neo کریلیتی / Creality Ender-3 Neo 3D printer

19,805,300 تومان19,805,300 تومانمشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

نرم افزار مدل سازی سه بعدی ۳D Builder

۳D Builder یک برنامه موجود در تمام رایانه هایی  ویندوز ۱۰ دارند شایستگی لازم برای ارائه راهی سریع برای کاربران را برای تجسم و ویرایش مدل های ۳D دارد. این نرم افزار می تواند فرآیند طراحی سه بعدی را با انواع ابزارها و ویژگی های آسان برای استفاده ساده انجام دهد و می تواند قدرت رندر سه بعدی را برای کاربران سطح ورودی واگذار کند.

نرم افزار مدل سازی سه بعدی OpenSCAD

OpenSCAD یک نرم افزار مدل سازی سه بعدی برای ایجاد مدل  ۳D CAD میباشد،این نرم افزار آزاد و open source است. بر خلاف بیشتر نرم افزارهای رایگان که برای ایجاد مدلهای سه بعدی (مانند Blender) مورد استفاده قرار می گیرند ، بر جنبه های CAD تمرکز دارد ، نه بر جنبه های هنری مدل سازی سه بعدی.

نرم افزار مدل سازی سه بعدی

نرم افزار مدل سازی سه بعدی

بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

پرینتر سه بعدی Ender-3 S1 pro کریلیتی / Creality Ender-3 S1 Pro 3D printer

30,792,500 تومان30,792,500 تومانمشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

بعد از طراحی فایل سه بعدی چیکار کنیم 

بعد از اینکه فایل طراحی سه بعدی را آماده کردید میتوانید سیستم را به دستگاه متصل کرده و اقدام به اجرای پرینت کنی اما اگر فایل سه بعدی را اطراحی کردید اما دستگاهی برای چاپ آن ندارید مجموعه پارت آیتک یک گزینه ی عالی برای شماست برای این کار شمامیتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید :

خرید پرینتر سه بعدی

خرید پرینتر سه بعدی در اصفهان

سخن آخر

در بالا به نرم افزار طراحی سه بعدی رایگان مناسب برای افراد حرفه ای و مبتدی اشاره کردیم اگر جزو افراد تازه وارد هستید شما میتوانید از لیست آن ها از نرم افزار طراحی سه بعدی ساده استفاده کنید و همچنین میتوانید از آن ها به عنوان کاربری مخصوص استفاده کنید به طور مثال نرم افزار مدل سازی FreeCAD یکی از نرم افزار های عالی برای مهندسان مکانیک است.

امتیاز بدهید
بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.