اخبار و مقالات, تازه های دنیای سه بعدی

پروتز پرینت سه بعدی حیوانات 3D Pets

پروتز اعضای بدن حیوانات با پرینت سه بعدی
بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

فیلامنت PLA قطر 1.75

مشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

پروتز اعضای حیوانات

به طور کلی نیمی از قطع عضو در سگ ها به خاطر درمان سرطان و یا در اثر تصاوف است و تلاش های زیادی برای پروتز حیوانات انجام شده است. سگ ها 60 % وزن بدن خود را تنها روی دست خود تحمل می کنند،پس توازن بین دست و پای آن ها مهم است اگر سگی یک دست دارد ممکن است به بیماری جدی تری مبتلا شود همانطور که میدانید چاپ سه بعدی توانسته به انسان ها در زمینه ی پزشکی کمک شایانی کند پس از آن میتوان برای کمک به حیوانات نیز استفاده کرد. برای خدمت رسانی به حیوانات به پرینت سه بعدی FDM و اسکن سه بعدی برای ترسیم و شکل دقیق هر حیوان استفاده کرده اند. بر خلاف دستگاه های بزرگ پزشکی میتوان از این تکنولوژی استفاده کرد. یکی از شرکت های پیشتاز در این زمینه شرکت 3dpets است که میتواند برای پروتز اعضای حیوانات فعالیت دارد.

کاربرد پرینتر سه بعدی برای پرینت اعضای بدن حیوانات

شاید پروتز اعضای بدن حیوانات اولین چیزی نباشد که هنگام خرید پرینتر سه بعدی به ذهنتان میرسد باشد آقای سایمون شوچ و دومینیک هوگن پروژه ای تحت عنوان” Pawsthesis” در نظر داشتند که بسیار هیجان انگیز است آن ها در دانشگاه آکسبورگ در رشته مهندسی صنایع تحصیل کرده اند و در حال حاضر تحصیل خود را در مقطع ارشد متوقف کردند تا با تمرکز بیشتری روی پروزه ی خود تمرکز کنند هدف این پروژه این است که با استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی برای حیوانات و سگ های که ساق پایشان آسیب دیده اقداماتی انجام دهند. این دو بودجه ی ابتدایی را از وزارت امور اقتصادی و انرژی فدرال دریافت کردند و تمام وقت روی پروژه ی خود تمرکز میکنند.

بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

درايور استپر موتور A4988 سبز رنگ / Reprap A4988 Stepper Motor Driver

60,500 تومان60,500 تومانمشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

دلیل استفاده از پرینتر برای پروتز اعضای بدن حیوانات

طبق نظر آن ها این پروتز باید با بدن هر سگ سازگار باشد به همین دلیل استفاده از پرینتر گزینه ی مناسبی برای این کار است زیرا امکان شخصی سازی در آن وجود دارد برای اینکار بباد یک سری بررسی ها انجام شود ایده این است که مشتریان بتوانند با استفاده از اسکنر سه بعدی یک برداشت از بخش مورد نظر را برای ما ارسال کنند. سپس ما مدل دیجیتال را ایجاد و با پرینتر چاپ میکنیم از مزیت های این روش میتوان کیفیت بالا، زمان کوتاه تولید و قابلیت تکرار مجدد تمام اجزا اشاره کرد.

پروتز دست سگ با پرینت سه بعدی

پروتز دست سگ با پرینت سه بعدی- پروتز اعضای بدن حیوانات

بهترین پیشنهاد ما برای شما 😍 خرید کنید 👇

نمایشگر (LCD)و کنترلر فول گرافیک 12864 / 12864LCD Smart Controller

572,000 تومان572,000 تومانمشاوره تخصصی رایگان : 09034445286 📞

استفاده از فناوری پرینتر سه بعدی FDM

طبق گفته ی سایمون و دومینیک آن ها از تکنولوژی FDM استفاده می کنند آن ها با استفاده از Ultimaker S5 و با استفاده از  اکسترودر دوقلوی آن، میتوانند دو ماده را در مرحله پردازش کنند. همچنین می توان با چندین متریال مختلف کار کرد و  کارهای بزرگ را پرینت گرفت این پرینتر سه بعدی با نرم افزار اسلایسر کیورا خوب کار می کند اما ، سایر فرآیندهای تولید مواد افزودنی برای ساخت پروتز اعضای بدن حیوانات در حال حاضر در حال آزمایش هستند”.

چشم انداز برای آینده

سایمون و دومینیک میگویند هدف ما تاسیس یک شرکت پایدار است که بتوانیم سگ هایی که دچار نقص عضو هستند را با پروتز اعضای بدن درمان کنیم. ما فرصت خوبی در این فناوری میبینیم و فکر میکنیم استفاده ی بیشتری از این فناوری خواهد شد. ما عقیده داریم سلامتی حیوان همیشه برای ما حرف اول را می زند”.

محصول پیشنهادی : برای مشاهده ماژول لیزر 80 وات کلیک کنید.

پرینت سه بعدی منقار پرنده توکان

اولین توکانی که موفق شد تا منقار چاپ شده داشته باشد گرسیا است. این توکان در کشور کاستاریکا مورد حمله نوجوانان قرار گرفت و متأسفانه نیمی از نوک منقارش را از دست داد. و همانطور که میدانید در پرندگان مهم ترین اعضای آن ها منقارشان است چرا که نه تنها برای غذا خوردن بلکه برای تنظیم دمای بدنشان از آن استفاده میکنند. به خاطر آسیبی که به این توکان وارد شد اکثرا افراد بر این باور بودند که زنده نمی ماند با این حال ، تعدادی محیط بان ها به دنبال راه هایی برای گرفتن منقار جدید از یک شرکت چاپ سه بعدی در ایالات متحده بودند. و یک اتفاق خوب این است که یک منقار با متریال نایلون پرینت شد و این کار یک فعالیت موفقیت آمیز بود و حتی از این توکان به عنوان نمادی علیه حیوان آزاری در کاستاریکا تبدیل شده است. یکی از مواد اولیه ی پرینتر ها ، فیلامنت است که میتوانید با قیمت مناسب در طرح ها و رنگ های متفاوت خرید کنید.

چاپ سه بعدی منقار توکان، پروتز اعضای بدن حیوانات

چاپ سه بعدی منقار توکان، پروتز اعضای بدن حیوانات

ساخت ویلچر سفارشی برای خوکچه هندی آلاسکا

خوکچه هندی یکی از پاهای خود را به علت عفونت رحم بعد از زایمان از دست داد  صاحب این خوکچه توانست با کمک یک تکنسین و با استفاده از چاپگر سه بعدی یک ویلچر برای خوکچه ی خود بسازد. این در حالی است که دامپزشکان فقط قادر به ساخت ویلچر برای حیوانات بزرگ تر بودند اما این خوکچه آلاسکا تواسنست با یک ویلچر پرینت شده تحرک خود را بدست آورد. البته شما میتوانید درآمدزایی با پرینترهای سه بعدی را داشته باشید.

ساخت ویلچر سفارشی برای خوکچه هندیش

ساخت ویلچر سفارشی برای خوکچه هندیش

ساخت کلاه ایمنی برای بز

یک بز بعد از تولدش یک حفره بزرگ در جمجه اش داشت که بافت مغزش در معرض دید قرار داده است زندگی او شدیدا در معرض تهدید بود. بنابراین با ایده پردازی محیط بانان و دوست داران حیوانات با پرینت سه بعدی یک کلاه محافظ برای سر بز زندگی آن را نجات دادند و حالا این بز می تواند به لطف کلاه ایمنی از جنس ترموپلاستیک TPU که توسط گروه Dive Design ساخته شده است، مغز خود را محافظت کند. البته  Bo هنوز در حال رشد است و هر چند هفته یک بار باید یک کلاه جدید برای آن بسازند DiveDesign از اسکن سه بعدی استفاده کرد و تابستان امسال برای Bo یک کلاه ایمنی جدید فرستاد!

پروتز اعضای بدن حیوانات

پروتز اعضای بدن حیوانات

اردک والدلز و پرینت سه بعدی پروتز

اردک وادلز که با پای تغییر شکل یافته متولد شده بود ، به اندازه کافی خوش شانس بود که با دریک کامپانا ، متخصص پروتز حیوانات روبرو شود. به منظور کمک به وادلز ، این متخصص یک پای مصنوعی برای اردک چاپ سه بعدی کرد. برای دستیابی به این هدف ، ابتدا یک قالب از پنجه ساخت ایجاد شد، سپس قالب را اسکن و مدلسازی کرد و در نهایت پرینت سه بعدی شد. اردک در ابتدا برای سازگاری با آن مشکل داشت ، اما اکنون کاملاً راحت راه می رود و در هنگام نیاز از تکیه بر آن دریغ نمی کند!

5/5 - (5 امتیاز)
بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.